Premýšľate nad programovaním, ale neviete akým smerom sa vybrať? Rozhodnite sa pre Node.js.

Javascript začína vykukovať na Slovenskom trhu práce, aj keď mnoho developer si myslí, že to práve nie je najlepšia voľba. A to z toho dôvodu, že je mnoho dominantnejších jazykov ako napríklad Python alebo Java či dokonca PHP.

Aké sú teda dôvody učiť sa Node.js ?

Node.js je najpopulárnejší framework na svete.

Stack Overflow robí každoročne prieskum, kde zbierajú rôzne užitočné informácie zo sveta IT. Jednou z kategórií je aj programovanie. Tu zistili, že najviac používaný framework je práve Node.js zatiaľ čo Javascript je najpopulárnejší jazyk už piaty rok za sebou. To nie sú zle čísla a už vôbec nie ak sa práve rozhodujete, ktorým smerom sa vydať.

Najlepšie frameworky a knižnice

Ak sa pozriete na popularitu, môžete si všimnúť, že Javascript, Node.js a Python napredujú. Zatiaľ čo PHP a C# pomaly padajú. V kategórií najobľúbenejších a najvyhľadávanejších programovacích jazykov je Javascript tesne pod Pythonom, ale obe jazyky sú vysoko nad ostatnými.

Najobľúbenejší programovací jazyk

Javascript vo svete.

Zaujíma vás, kde vo svete sa používa Node.js?

Napríklad taká mobilná aplikácia LinkedIn bola prepracovaná na tento programovací jazyk. Neskôr vyhlásili, že si všimli masívne zlepšenie výkonu. Aj iné spoločnosti ako Netflix, Uber či PayPal prešli taktiež na túto technológie. A zoznam sa neustále zväčšuje. Ak máte záujem pracovať pre veľké a inovatívne spoločnosti, Javascript je správna voľba.

Titans

Záver

Investovať čas do Javascriptu sa oplatí. Tento jazyk je ako stvorený na tvorbu webov a webových aplikácií a ak sa chcete zamestnať alebo pracovať sám na seba v tomto smere, ponúk je dostatok. Ak chcete svoje znalosti zdokonaliť ešte viac, odporúčam pozrieť si aj iné populárne frameworky ako React a Vue

PROFESIA