Ak vlastníte malý podnik a máte záujem o rast a nových klientov, vlastná stránka na internete je nevyhnutná.

Mať vlastnú stránku alebo e-shop je dnes jednoduchšie než si myslíte:

  • Nestojí veľa peňazí
  • Nemusíte vedieť programovať
  • Nemáte žiadne otváracie hodiny
  • V podstate je to reklama zdarma

Podniková stránka nie je len o predaji tovaru a služieb – je to skôr odovzdanie hodnôt potencionálnemu zákazníkovi. 

Ešte vždy nerozumiete ako vám dokáže stránka pomôcť pri podnikaní?

Počet stránok za posledné roky

1. Váš klient predpokladá, že vás nájde na internete

Ak by toto bol jediný dôvod mať stránku, mal by stačiť. 6 z 10 zákazníkov očakáva, že nájdu na internete informácie o vašom podniku a viac než polovica prešla priamo na stránku hľadaného podniku pre získanie informácií.

Ak v dnešnej dobe nemáte stránku na internete, strácate veľké množstvo potencionálnych zákazníkov, ktorý prejdu ku konkurencii len z toho dôvodu, že ich našli na internete.

2. Poskytujete dôkaz o svojej práci

90% zákazníkov získate po známosti. Preto musíte získať takéto odporúčania aj do online sveta a to na svoju stránku.

Môžete sa spoliehať na hodnotenie na Heuréke a na podobných stránkach, ale najlepším spôsobom ako zapôsobiť je, že na svoju stránku pridáte reálne hodnotenia od klientov.

3. Vy kontrolujete čo sa deje

Je pravda, že nemôžete odvrátiť čo o vás povedia iný, ale môžete ovplyvniť vnímanie klientov na svojej stránke.

Výborným spôsobom je blog, kde môžete napísať článok, správu, úlohu a zamerať sa na určité publikum návštevníkov. Je to rýchlejšie než si nechať vytlačiť svoju reklamu do novín a časopisov. A hlavne, je to zadarmo!

Plus, zdieľaním článkov na sociálnych sieťach prilákate množstvo návštevníkov na svoje stránky.

4. Viac muziky za menej peňazí

Ak využijete služby špecialistov, ktorý sú schopný vám vytvoriť stránku na mieru, získate možnosť prilákať tisíce návštevníkov. A bude vás to stáť menej než by vás stálo otvoriť si vlastnú pobočku v centre mesta.

5. Predveďte sa

Ukážte čo dokážete. Predávajte svoje produkty. Pridávajte na svoje stránky rôzne inštruktáže a obrázky a dokážte svojím zákazníkom, že už nemusia hľadať. Našli totižto vás.

6. Vaša konkurencia už svoju stránku má.

Ľudia väčšinou začnú hľadať podľa odporúčaní svojich známych.

Je preukázané, že ak máte nejakú myšlienku a viete čo asi chcete, až 72% ľudí ide na internet vyhľadať bližšie informácie o možných dodávateľoch. Sledujú hlavne materiál, kvalitu a hodnotenia predchádzajúcich klientov.

To znamená, že ak nemáte internetovú stránku, rozdávate svojich klientov konkurencii.

7. Už nikdy viac “zatvorené”

Nikto nechce pracovať až do noci, ale čo ak ľudia nakupujú práve vtedy? Ak máte internetový obchod nemusíte sa báť, že prídete o zákazníkov. Už nikdy viac nebudete obmedzený pracovnou dobou od 8:00 do 17:00.

Internetový obchod môže dramaticky zdvihnúť váš predaj. A predstavte si , že nie ste obmedzený len na svoje okolie. Čo takto začať predávať do zahraničia?

Kombinácia vašej stránky a marketingových nástrojov, ako napríklad emailový marketing, napomáha získavaniu nových klientov a pripomínať sa tým starým.

8. Budete sa zobrazovať v Google

Vedeli ste, že až 81% klientov si prv vyhľadá Vašu stránku pred využitím vašich služieb. To znamená, že Google je kľúčom k úspechu. Ak nemáte internetovú stránku, máte nulovú šancu na úspech.

Ak máte internetovú stránku, je potrebné ju mať správne nastavenú tak, aby sa zobrazovala na popredných priečkach vo vyhľadávačoch. Byť na prvom mieste na Googli znamená väčšiu šancu na úspech.

9. Pomôžete aj svojím zamestnancom

V prípade, že máte väčšiu firmu a vlastných zamestnancov, dokážete im pomôcť s možnosťou predaja a aktuálnymi informáciami.

Vytvoríte stránku, ktorá nie je nikde zobrazená (nie je zaradená vo vyhľadávačoch) a je určená iba pre zamestnancov. Tam doplníte aktuálne informácie o cenách, cenových ponukách, zľavách poprípade inštruktáže a postupy, ktoré pomôžu vášmu tímu získať vždy aktuálne ponuky a informácie.

10. Nepotrebujete byť programátor ani technický typ

Správne nastavenie webovej stránky a riadne zaškolenie,by z vás malo spraviť nezávislú osobu. Ak by ste niečomu nerozumeli aj napriek zaškoleniu, na internete je množstvo návodov a informácií,

Potrebujete poradiť s vlastnou stránkou?

Ak ešte vždy váhate či je stránka správne riešenie pre Váš biznis, skúste sa so mnou poradiť.

KONTAKT