V dnešnej modernej dobe je dôležité mať dobrý web, ktorý predáva alebo ponúka vaše služby možným klientom. Ale mať vlastný web je len prvý krok. Stránka sama o sebe nezíska klientov bez vašej podpory. Ak stránka vyzerá zle, dokáže dokonca odohnať klientov a uškodiť vám a vašej firme. Ak nefunguje správne a nezobrazuje sa vo vyhľadávačoch, sú to vyhodené peniaze.

Dal som dokopy 6 najdôležitejších typov, ako vylepšiť web stránku tak aby ste sa ukázali v tom dobrom svetle a aby ste získali mnoho nových návštevníkov.

1. Responzivita

Pre tých technicky menej zdatných, responzívny web je taký, ktorý sa správne zobrazuje na všetkých zariadeniach ako mobily, tablety, počítače či dokonca televízory. To znamená, že všetky obrázky a hlavné menu a celá štruktúra stránky sa správa a vyzerá ináč na počítačoch a ináč na mobiloch. Je potrebné spraviť inteligentnú webovú stránku, ktorá dokáže rozoznať rozlíšenie zariadenia a zobrazí najlepšiu možnosť.

Prečo je potrebné byť responzívny? Od Apríla 2015 Google uprednostňuje stránky, ktoré túto funkciu majú a zobrazuje ich vyššie vo vyhľadávaní. To znamená, že staršie stránky, ktoré nie sú responzívne sa budú zobrazovať vo vyhľadávaní menej a menej.

2. Píšte blog

Písanie blogu je výrazným zlepšovákom. Ak píšete o tom, čomu sa venujete a o čom je váš web, dokážete tak získať oveľa viac návštevníkov a omnoho vyššie hodnotenie vo vyhľadávačoch. Je to zaručený spôsob ako vylepšiť web. Pozor!

Platia tu dve dôležité pravidlá.

Píšte pravidelne. Snažte sa písať čo najviac článkov, noviniek alebo návodov. Hocičo čo ukáže, že váš web je aktuálny. Ak nemáte čas písať týždenne, skúste to aspoň raz do mesiaca.

Píšte originálne. Nekopírujte články z internetu. Google ma algoritmus, ktorý dokáže kontrolovať originalitu príspevkov. Ak vyhľadávač zistí, že váš článok je kópia, zníži vaše hodnotenie.

3. Optimalizujte obrázky

Ak sa váš web načítava veľmi pomaly, je možné že za to môžu obrázky na stránke. Optimalizovať môžete manuálne použitím softwéru ako photoshop alebo gimp alebo môžete použiť rôzne webové stránky, ktoré to spravia za vás. Ak vaša stránka beží na wordpresse, existujú rôzne zásuvné moduly, ktoré autoamticky optimalizujú všetky obrázky na webe.

Optimalizáciou bude mať návštevník oveľa lepší pocit z vašej stránky.

4. Zabezpečenie

Zabezpečenie nie je priamo vyžadované, ale dokáže pomôcť vylepšiť web a pri hodnotení vašej stránky vyhľadávačom a rovnako návštevník bude mať lepší pocit pri prezeraní ak vie, že je stránka bezpečná.  Ak sa teda na vašej stránke spracúvajú osobné údaje alebo platby, Google vás posunie vyššie ak má web SSL certifikát.

5. Sociálne siete

Využívaním sociálnych sietí dokážete jednoducho a doslova zadarmo prilákať kopec návštevníkov na stránku. Je potrebná malá integrácia a zmeny na stránke, ale stojí to zato. Pridajte pod každý článok možnosť zdieľania na sociálnych sieťach a sledujte ako počet návštevníkov stúpa jedným klikom. Ak už máte návštevníka na stránke, tak je možné že si prezrie celý obsah webu. Môžete si na web pridať tzv. feed, ktorý zobrazuje aktuálne dianie na vašej sociálnej sieti. Problém nastáva vtedy, keď je návštevník odlákaný vašim feedom preč zo stránky.

6. Sledujte návštevnosť

Týmto dokážete zmeniť celkový obraz a zameranie stránky. Sledovaniu návštevnosti by som mohol venovať celý jeden článok a často aj prizvukujem svojim klientom aby návštevnosť sledovali. Tí sú často ohromení čo všetko sa dá zistiť z návštevnosti stránky a ako jednoducho dokážu vylepšiť svoj web.

Je viacero možnosti ako sledovať návštevníkov. Najznámejší je Google analytics, ktorý poskytuje tisícky reportov a sledovaní. A to najlepšie je, že je úplne zadarmo. Zistíte napríklad odkiaľ návštevníci prišli na vašu stránku, čo na nej robili, ako dlho sa zdržali, či používali mobilné zariadenie alebo počítač a mnoho iného.

Ako vylepšiť web?

Ak potrebujete bližšie informácie o vylepšovaní webových stránok, neváhajte ma kontaktovať!